Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 29.06.2018 18:21:06 

ZAHRADA VÁŠNÍ

Cesta k vášni
 
 
Ještě pár zajímavostí...
 
 
 
Ženy a orgasmus - Cesta k vrcholu

Dosáhnout orgasmu není pro některé ženy často jednoduché, zvláště při sexu s partnerem. Cesta k vrcholu je někdy spletitá a mohou na ní číhat různé překážky. Někdy nedojdeme až na vrchol, ale to neznamená, že bychom si milování nemohly užít.

Emocionální stránka orgasmu
Pocit zamilovanosti, hluboké lásky a důvěry, pocit sounáležitosti, porozumění může orgasmus velice posílit a prohloubit. Nejedná se pak čistě jen o zážitek tělesného vzrušení, ale o propojení tělesného a emocionálního (citového) prožitku, což dohromady přináší plnější uspokojení.

Sex jen pro sex, beze všech komplikací a emocionální závaží bránící síle prožitku
Pokud nemáme po ruce ani v mysli milujícího partnera, můžeme orgasmus prožívat jako vlastní prožitek při masturbaci a nemusíme přitom myslet na muže (nebo na ženy, vzrušují-li nás ženy), jen se můžeme soustředit na vlastní pocity. Nebo popustíme uzdu své fantazii a můžeme ve svých představách dělat cokoliv s jakýmikoliv partnery existujícími nebo jen stvořenými v naší mysli.
Některé ženy mohou zažít úžasný sex s někým, koho nemilují, zatímco jiné potřebují ono zvláštní pouto, jež činí sex skutečně tím pravým. Některé ženy setrvávají pouze se svým životním partnerem, ale jiné touží po spoustě milenců. Cokoli si vyberete, čiňte s vědomím, že je to vaše svobodná volba, a nepropadejte obavám. A také nesuďte jiné za jejich volbu. Dlouhodobý partnerský nebo manželský vztah s sebou nese spoustu problémů, které je třeba řešit. Nevyřešené problémy jsou zabijákem vášně a chuti na sex. Emocionální zranění při nevyřešených sporech může bránit sexuálnímu uvolnění a má negativní vliv na erekci muže a schopnost prožít orgasmus u ženy. Proto se tolik mužů i žen uchyluje k tomu užít si vášnivější sex s někým jiným, s kým nejsou spojeni prožíváním domácích starostí a povinností.


Naučit se vrcholit
Ačkoli některé ženy masturbují i bez toho, že by dosahovaly orgasmu, většina žen daleko spíše vyvrcholí při masturbaci než s partnerem. Některé dosahují orgasmu pouze s vibrátorem. Skutečným problémem mnoha žen není až tak to, že nemají orgasmus, jako spíše to, že nemají rády své tělo a že se obávají ztráty sebe sama, pokud by se oddaly sexuální touze. Chtějí si udržet odstup od sexuálního aktu. Vibrátory jim to mohou umožnit.
Pokud se naučíte sama dosahovat orgasmu, neznamená to, že budete totéž schopna se svým milencem. Ve skutečnosti je tato situace dosti běžná a důvody zpravidla spočívají buď v tom, že milenec neprovádí ty správné věci, anebo v tom, že se žena ostýchá o ně požádat, nebo má zábrany, jakmile není sama. Důležitá je komunikace mezi partnery. Zkuste mu vysvětlit, co vám dělá dobře. Je-li to obtížné říct slovy, je lepší to názorně předvést. Přistoupit k masturbaci před svým milencem značí, že máte pravděpodobně již dostatek sebevědomí.


Nebojte se uvolnit a nestyďte se za své projevy!
Je možné mít fantastický sex i bez orgasmu. Ovšem pokud vůbec nemáte orgasmus, je možné, že je to tím, že nemáte dobrý sex. Klíč k orgasmu spočívá v tom, že se zbavíte stresů, tenzí a obav, které možná ze sexu máte. Počnete-li se rozhodovat, že musíte mít orgasmus, pak si zakládáte na jiný zdroj stresu: své tělo zanecháte ve stavu napětí. Proto k začátku sexu bychom měly přicházet uvolněny. Později, stoupajícím vzrušením, můžeme někdy určité napětí při sexu prožívat. Bývá to ve fázi těsně před orgasmem a při orgasmu. Po prožitku vlny rozkoše (pocit napětí, svalových stahů, křečí, elektrizujících vln) následuje uvolnění.
Někdy brání orgasmu sama žena tím, že příliš kontroluje své projevy vášně. Bojí se, že vzrušení bude příliš intenzivní a ona bude moc vzdychat, funět, křičet nebo udělá něco nepatřičného. Ale milující partner vás jistě pochopí a nebude vás odsuzovat, pokud se zcela oddáte vášni. Naopak ho vaše projevy rozkoše mohou potěšit a vzrušit.
Nehleďte na sousedy, že by vás mohli slyšet přes zeď, a uvolněte se. Každý má právo si sex ve svém soukromí užít. A pokud přece jen máte tenké zdi a nechcete, aby sousedi naslouchali vašim projevům vášně, pusťte si k milování hlasitou hudbu.


Nesnažte se o orgasmus za každou cenu! Milování není olympiáda!

Pokud se příliš soustředíte na snahu dosáhnout orgasmu, změní se nádherný akt milování v plnění nějakého úkolu či povinnosti, v něco, co přináší pouhé tělesné uspokojení, aniž bychom pociťovali čistou radost z aktu samotného. A taky se může stát, že při přílišné snaze o dosáhnutí orgasmu přestane být člověk uvolněný a orgasmu dosáhnout nemůže. Orgasmus se nedá vynutit, chce to spontánnost. Nátlak na ženu, aby měla orgasmus, a názor, že pokud ho nemá, že je s ní něco v nepořádku, může být velice zraňující. Žena by měla být vyrovnaná sama se sebou a pokud ji sex baví a vzrušuje, nač si zatěžovat hlavu orgasmem, který ještě nepoznala? Mnohé ženy zažijí dobrý sex bez toho, aniž by vědomě zakusily něco, co lze pokládat za orgasmus.
 
Ženy a orgasmus - Co orgasmus ovlivňuje a jak ho rozpoznat
Ženský orgasmus je pocitové vyvrcholení vzrušení (rozkoše) u ženy. Mít nebo nemít orgasmus je osobní věc ženy a rozhodně není nutnost ho vždy dosahovat, aby byla žena spokojena se svým sexuálním životem. Mnoho lidí věří, že by ženy měly mít orgasmus, že je se ženou něco v nepořádku, pokud ho nemá. Domnívám se, že žena, která chce mít orgasmus, ho bude schopna dosáhnout tehdy, až pro to nastane ten pravý čas, kdy její tělo bude na to připraveno.

Čas dozrávání
Je mnoho faktorů, které prožívání orgasmu u ženy ovlivňují. Prvním faktorem je věk a sexuální zralost ženy. Mladé dívky se vrhají do sexuálního života ve stále mladším věku. Některé s dosažením orgasmu nemají problém, jsou sexuálně velmi vzrušivé. Jiné však zahajují sexuální život, přestože jejich tělu se do toho ještě nechce, nic je nevzrušuje, a to jen proto, že chodí s klukem, který sex vyžaduje. Takové dívky by se sexem raději měly počkat do té doby, než ucítí,že jsou na to zralejší, např. do 18-20let, a s klukama se jen kamarádit. Není nutné to dělat jen proto, že to dělají všichni ostatní!

Kouzlo masturbace a začátek sexuálního života
Jak dívka pozná, že je na sexuální hrátky zralá? Především tak, že začne objevovat, co ji vzrušuje, objeví kouzlo masturbace (Ženská masturbace, Techniky ženské masturbace) a dojde sama třeba i k orgasmu (Co je to orgasmus?). Také začne toužit po bližším kontaktu s některým chlapcem a pokud dojde třeba k líbání, objeví se příjemné pocity v podbřišku a zvlhčení genitálií. Pokud toto dívka neprožívá, buď není ještě dost „zralá“, nebo nepotkala toho „pravého“, nebo váhá, jestli ji víc nepřitahují dívky a hledá svoji sexuální orientaci. Dívkám a ženám, co ještě neví, co je to orgasmus radím: Mějte ráda své tělo a nestyďte se sama sebe dotknout. Poznejte citlivost částí svého těla a nebojte se o tom říct partnerovi.
Dalším faktorem, který hraje roli při prožívání orgasmu při sexu s partnerem je samotný výběr vhodného partnera. Jednak vás partner musí přitahovat i jinak než nabitou peněženkou a nablýskaným fárem, protože jinak můžete zjistit, že je to naprostý vůl a nejde mu o nic jiného, než se udělat a na vaše uspokojení kašle. Pokud tedy najdete partnera, který vás přitahuje a záleží mu na vás, poradím vám pár věcí. Oprosťte se od tabu určujících, co máme a nemáme mít rády v sexuálním životě. Zkoušejte různé sexuální praktiky a polohy a experimentujte, probuďte svou sexuální fantazii a objevte, co se vám líbí nejvíc a vzrušuje vás.


Rozdíly ve způsobu dosažení orgasmu u různých žen
Naprostá většina žen dosahuje orgasmu drážděním klitorisu, event. v kombinaci s drážděním poševního vchodu. Mnoho mužů si tuto zvláštnost ženské sexuality neuvědomuje a tuto aktivitu zanedbává. Asi 40% žen je vzrušivých výhradně klitoridálně zatímco výhradně vzrušivých vaginálně je asi 4x méně. U klitoridálně dráždivých žen nevede k orgasmu jakkoliv dlouho trvající soulož bez dráždění poštěváčku. V průběhu života se citlivost a preferovaný způsob dráždění může měnit. Zvláště u mladých dívek se můžeme často setkávat s neschopností dosáhnout orgasmu, a to ani při masturbaci. Tyto dívky prostě musí k orgasmu dozrát, a tato funkce se často objeví až po delší době pohlavních styků. Nicméně asi 5-6% žen zůstává trvale celoživotně neschopných dosáhnout orgasmu jakýmkoliv způsobem. Tyto ženy by se tím neměly stresovat, protože i přesto prožívají často uspokojivý sexuální život. Jen výjimečně je anorgasmie spojena s frigiditou.

Různorodost prožívání orgasmu
Některé ženy mají bouřlivý orgasmus, jiné mírný. Některé mají multiorgasmus (vlna orgasmů následujících těsně za sebou), jiné pouze jediný. Některé nejsou příliš sexuálně založeny, jiné ano. Pokud se žena chce opravdu naučit mít orgasmus, patrně toho bude schopna. Ale vyžaduje to čas, trpělivost, uvolnění, šikovného partnera (pokud chce orgasmus dosáhnout drážděním od partnera) a dobře znát své tělo. Existuje obrovský komplex možností v oblasti ženského orgasmu – od orgasmu týkajícího se celého těla po orgasmus klitoridální či vaginální, od mentálního (vyvolaného myšlenkami) k výrazně emocionálnímu (vyvolanému silným citovým prožitkem). Klitoridální orgasmus je vyvolán drážděním klitorisu (Klitoris a jak ho stimulovat),vaginální drážděním pochvy, kde může být nejcitlivějším místem bod G (Co to je G bod a jak ho stimulovat), pokud jsou drážděny současně, orgasmus je nazýván kombinovaným nebo komplexním. Také je možné vyvolat orgasmus análním drážděním, v tom případě je snad možné ho nazvat orgasmem análním. Některé ženy jsou schopny dosáhnout orgasmu také drážděním prsních bradavek a jiných erotogenních zón. Důležité je, aby každá žena byla v souladu s tím, co chce její tělo.

Popisy orgasmů od různých žen
Orgasmy jsou jako valící se vlny, někdy něžné a jindy jako řítící se bouře.

Nenalézám pro to slov, snad jen, že se dostaví obrovský vzmach a po něm uvolnění a je to skutečně skvělé.

Mé orgasmy představují kombinaci mořských vln a elektřiny procházející tělem.

Pro mě orgasmus představuje uvolnění napětí, zvláště když masturbuji. Jde o určité svalové kontrakce, jichž je někdy jen několik, jindy přicházejí jedna za druhou.

Prožívám pocit vzrušujícího horka někde v podbřišku, uvnitř pochvy i na vulvě. Při silnějším orgasmu se horko rozlévá v podobě slastných elektrizujících křečí do těla, většinou přes stehna do nohou až po konečky prstů. Při slabším orgasmu horko zůstává v místě pohlavních orgánů, ale při masturbaci mohu prsty cítit stahy pochvy a konečníku. Poté vzrušení ustává a cítím pocit uvolnění.


Různé způsoby dosažení orgasmu
K dosáhnutí orgasmu neslouží jen penis. Žena může různými způsoby masturbovat a při hrátkách s partnerem má také mnoho možností, jak ho dosáhnout. Je možné ho vyvolat prsty, orální stimulací - ústy a jazykem, s pomocí nějaké pomůcky - např. vibrátor, orgasmus lze vyvolat třením genitálií o tělo milence nebo o nějaký předmět, mnoho žen využívá k dosažení orgasmu proud vody nebo sprchu. Orgasmus je možné zažívat také ve snu nebo i při bdění při živých představách (denní snění), nebo při sledování erotického obsahu i bez fyzické stimulace – tzv. mentální orgasmus nebo při silném citovém zážitku – emocionální orgasmus. Každá žena je jiná a může být citlivá na jiných místech, proto zkoumejte citlivost svých pohlavních orgánů a okolí a hledejte erotogenní zóny po celém těle.

Vaginální versus klitoridální
Je nějaký rozdíl mezi vaginálním a klitoridálním orgasmem? Rozdíl je v tom, jakým drážděním je orgasmus vyvolán. Samotný prožitek orgasmu může být rozdílný sám o sobě, nehledě na to, jak je vyvolán. Některé ženy vnímají patrný rozdíl v prožitku orgasmu mezi těmito dvěma způsoby dosahování. Orgasmus může být také kombinovaný, způsobený drážděním klitorisu i pochvy zároveň. Některými ženami může být vnímán jako nejlepší, jiné si však tento způsob dosahování orgasmu neoblíbily.

Rozmanitá touha
Dokonce i ženy, které snadno dosahují orgasmu, procházejí v životě fázemi, kdy orgasmus nemívají. Bývá to spojeno s obdobím, kdy nepociťujeme chuť na sex a naše touha zeslábne (nebo zmizí) na několik hodin či několik let. Příčinou mohou být třeba hormonální změny, např. průběh měsíčního cyklu může ovlivnit chuť na sex a schopnost prožívat orgasmus. Ale prožívání těchto změn se velice různí, každá žena to může prožívat jinak. Dalším příkladem může být klimakterium, v menopauze je prožívání sexuální touhy odlišné u různých žen, některé nepociťují téměř žádnou změnu, jiné o sex ztrácí zájem, jejich touha vymizí. Negativní vliv může mít také hysterektomie nebo užívání některých léků např. antidepresiv nebo léků snižujících krevní tlak, ale i přesto některé ženy orgasmus dále prožívají.

Ztrácející se a obtížně postřehnutelný orgasmus
Většina žen má občas zážitek ztrácejícího se orgasmu – energie dosáhne vrcholu, z něhož se normálně rozlije do celého těla, ale místo toho, aby tak učinila, nestane se nic. Je to jako výstup na vrchol hory, těšíte se z něj, dojdete až téměř k vrcholu, ale dál už to nejde, nemůžete zdolat ten útes, který před vámi stojí. Přesto je to skvělý zážitek.
Řada žen si není vždy jista, zda měly orgasmus, neboť hranice mezi orgasmem a tím, kdy je člověk vysoce sexuálně nabitý - téměř vyvrcholení, na pokraji vyvrcholení - jsou poněkud setřeny.
Orgasmus může být velice rozmanitý. Od plně rozvinutého výbuchu, po němž následuje velké uvolnění, po velmi nepatrné vyvrcholení, zkrátka jen jakýsi záblesk, po němž následuje pocit uklidnění a uvolnění. Někdy je vrchol zcela určitý, jindy vjem vrcholu vůbec nepostřehnete, vzrušení ustává a dál se nic neděje.


Rozpoznání orgasmu

Orgasmus může být tak jemný, že se nedomníváme, že by si to, co pociťujeme, zasloužilo takové označení. Jak to poznáte? Vnímáte pocit završení a dále už netoužíte po sexu. Pokud pravidelně masturbujete a nezažíváte nic, co byste mohly označit slovem orgasmus, co vás přiměje přestat? Ten pocit, že už to dále nejde, že vzrušení, které jste zažila, nejde už dále stupňovat. Patrně jde o velice jemný orgasmus, netrapte se tím. S trochou času a koncentrace bude s největší pravděpodobností zesilovat. Naopak někdy může být žena natolik zdolána a přesycena touhou, že ukončí sex, aniž by muselo dojít k orgasmu. Jiné ženy uvádějí, že někdy se pro ně požitek z penetrace zcela náhle stane k nevydržení. Pocit „už dost!“ vůbec nemusí souviset s orgasmem, navíc to ani nemusí být fyzická reakce. Možná je to určitý pocit úzkosti, který bez varování vyplave na povrch z našeho nevědomí.
 
Ženský orgasmus - opakovaně
Orgasmus u ženy není žádný zázrak, jen je potřeba vědět jak na něj. A když je těch orgasmů víc, pak se dá mluvit o vítězství. Ale jak to udělat? Není to tak moc složité, chce to jen naslouchat a nelenošit.

Sexuální svět, orgasmus a zase jen muži
To je samá předčasná ejakulace, nevyhovující erekce a jak nejdéle vydržet. Napadlo vás, ale někdy jak docílit toho, aby žena měla ze sexu ten nejmaximálnější prožitek? Jistě, teď namítnete, že nic jiného vás ani nezajímá. Proto se přece pořád dokola ptáte jak nejdéle vydržet a neuvadnout. Nicméně o tom to není. Máte-li k milování kladný vztah, tak vám přece nemůže vůbec vadit, že váš penis už nemůže. Pokud vás ženské tělo baví, pak není co řešit.

Žena má v orgasmu výhodu
Věřte nebo ne. Je schopná dosáhnout orgasmu i několikrát po sobě a navíc k tomu nutně nepotřebuje ten úžasný mužský nástroj. I když bez něj to pravda pořád také nejde. Slyšela jsem mnoho sobeckých názorů. Jako například: „Ta moje chce pořád nějakou předehru, ta moje se chce dlouho jen mazlit atd.“ Ale předehra je nejlepší základ na orgasmus. Bohu dík to tak je. A říkám schválně bohu dík, protože jinak by polovina ženské populace byla ochuzena o několik nádherných orgasmů. Pokud chcete vidět několikrát za noc, jak se vaše partnerka svíjí v té krásné křeči slasti, tak si dejte opravdu záležet. Hned na to vlítnout není skutečně na místě. Tím jí dáte tak akorát najevo, že vás vůbec nezajímá a už vůbec se vám nepovede pomilovat se s ní po krátké oddychové pauze znova.

Orgasmus - vibrátor, análek, facka?
Pokud se vám při předehře podaří v partnerce vyvolat orgasmus, tak věřte, že se bude zatraceně snažit, aby jste i vy měli stejně tak báječný vrchol, jako ona. A navíc, po prvním orgasmu u ženy následuje chuť na druhý. Jak by ne, když ten první byl tak nádherný. A nádherným ho děláte právě vy muži, protože máte nepřeberné množství možností, jak orgasmus přivodit. Ovšem musíte svou partnerku dobře znát. Rozhodně jí nemůžete dělat něco o čem si pouze myslíte, že to se jí bude určitě líbit. Každá žena reaguje trochu jinak. Pokud se například rozejdete se svou partnerkou, které se u předehry líbilo dráždění análku a orgasmus k ní přispěchal bleskovým tempem, tak to rozhodně nepraktikujte na své nynější přítelkyni. Rozhodně ne dřív, než si s ní o tom promluvíte. Mohlo by se vám stát, že místo absolutního vrcholu přijde blesková facka a máte po sexu.

Lenost vrchol neuspíší
Bez problémů může mít několik po sobě následujících orgasmů. Neříkám, že je tomu tak u každé ženy. A také neříkám, že je to jednoduché, jako udělat si kávu. Někdo má bohužel tu smůlu, že jeho partnerka orgasmu nedosáhne i kdyby se rozkrájel. Ale to procento žen je velmi malé. Naopak velké procento, kdy žena orgasmu nedosáhne, je neschopnost mužů. Jednou nemají dostatečnou trpělivost ženu dost dlouho stimulovat, po druhé vůbec nevědí kam sáhnout a do třetice se jim často ani nechce cokoli dělat. Odplatou jim je naštvaná a nervózní ženská, kterou musí dlouho přemlouvat, aby s nimi šla do postele. A po sexu se na ně neusmívá tak mile a slastně. Naopak, jde si vztekle zapálit cigaretu, otevře si knížku, neodpustí jim totální ospalost a doufá, že to nějak rozdýchá.

Fantazie je výhra
Nejčastěji se setkávám s názorem, že muž má největší radost, když partnerka má orgasmus jako první. Proto si s ní hrají tak dlouho dokud jí k orgasmu nepřivedou. Rozviňte svou fantazii. Jestliže máte strach, že by váš penis explodoval, jakmile by se dotkl Jeskyňky, tak si kupte vibrátor. Je to príma hračka na kterou se dá maximálně spolehnout. Nikdy neuvadne a váš penis bude potom připraven docílit případně dalšího orgasmu u ženy. Kromě toho použití vibrátoru s kombinací orálního sexu je pro předehru jako stvořený a orgasmus je velmi brzy. K tomu si žena po té umělé náhražce bude chtít tak moc vychutnat pravý penis, že budete mít pocit, že se rozhodla vás totálně vysát.

Jeden a více orgasmů
Rozdělte si milování na několik fází. Pokud je budete vhodně kombinovat, odměnou vám bude několik ženských orgasmů. Jak už jsem řekla, orální sex a vibrátor. Potom přichází na řadu partnerka, která vás chce roztrhat na kusy. Je tak chtivá po dalším orgasmu, že nasadí absolutní tempo. Nenechte se ovšem zmýlit. Pokud v tom tempu setrváte, pak dosáhnete orgasmu vy a žena bude mít smůlu. Nechte jí ať chvíli bouřlivě vyvádí, ale postupně jí usměrňujte a pohyby zpomalujte. Když se vám to podaří nastolte opět ten režim orálního sexu spojený s použitím vibrátoru, nebo pokud se vám ho nechce hledat, protože ho vaše drahá polovička v zápalu vášně skopla z postele, tak s použitím prstů. Orgasmus se co nevidět jistě dostaví a potom teprve poznáte co ve vaší partnerce je. Ta vám nedá vydechnout dokud z vás nevysaje poslední kapku spermií. A věřte, že bude tak unavená, že usne dokonce dřív než vy a vy potom nebudete mít výčitky svědomí, že se vám chce po sexu jako vždy spát.

Důležité je myslet
A to myslím oboustranně. Muž by měl myslet na svou partnerku, jako na stvoření velice komplikované. Ale také by neměl zapomínat na sebe, aby se mu nestalo, že sice partnerka bude mít několik super orgasmů, ale on se stane otrokem ženiny chtivosti. I když se to někomu ze začátku může líbit. Jenže v milování by měli být aktivní pokud možno oba. Mluvte spolu o milování, hledejte různé alternativy. Spokojenost by pak měla být na obou stranách. Nedělejte ze sexu zbytečně tragedii pokud se něco nezdaří, máte hromadu času najít řešení. Myslete na sebe, myslete na partnerku, myslete dohromady a přemýšlejte pokud možno hlavou.
 
 
Lesbické fantazie..
 
Dívky a ženy, máte občas představu, že máte intimní kontakt s jinou ženou a vzrušuje vás to? Viděly jste lesbickou erotiku nebo porno a jste překvapeny svým vzrušením? Váháte nad tím, jestli vám v životě budou stačit k sexuálnímu uspokojení muži a jestli byste si byly schopné začít něco se ženou? Pro vás je určen tento článek.
Muži, překvapila vás vaše partnerka tím, že ji vzrušují i ženy? Čtěte také!


Nestyďte se za své fantazie!
Lesbické fantazie – věc, kterou si většina dívek a žen nechává pro sebe, pokud chodí nebo žije s mužem. Stydí se za to, že je něco takového vůbec napadne a přemýšlí, jestli jsou normální... Ty odvážné, které mají chápavého muže, co ví něco o sexualitě, se mu s tím svěří, třeba když společně sledují erotické nebo pornonahrávky, a nedělají z toho žádnou vědu. Pokud totiž žena svého muže miluje a je si jím jistá, to, že se vzruší při sledování lesbických nahrávek přece nic neznamená...

Překročit mez představivosti?
Fantazie je krásná věc a můžeme v ní provádět cokoli. Může nás to vzrušovat, ale důležité je, jestli můžeme překročit tu mez představivosti a přejít do reality. Málokdo se totiž odváží všechno, co si kdy představoval, uskutečnit. Někdy totiž může jít o méně nebo více zvrhlé představy, které nás třeba vzrušují, ale jejich reálným prováděním bychom riskovali trestní stíhání. To naštěstí u lesbického sexu nehrozí, ale zase tu jsou jiné věci. Např. že se to dozví manžel (přítel) a takovou nevěru neunese. Stojí pak takové hrátky, aniž jsme si jisty svou opravdovou sexuální přitažlivostí k ženám, za takový pokus?
Pak se také může stát, že to co nás v naší fantazii vzrušovalo, nám v reálném provedení neříká naprosto nic a můžeme tím být znechuceni.


Váhání nad sexuální orientací
Poznáváme svou sexuální orientaci už od puberty. Zjišťujeme, co nás vzrušuje a kdo nás přitahuje. Většinou jsou to kluci, ale reakce při sledování nahrávek sexuálních hrátek mezi ženami nebo listování pornočasopisy s ženskými akty nás mohou překvapit a začneme váhat, jak to vlastně je. Jak vlastně určit svou sexuální orientaci a na kterou stranu se přiklonit, když váháme?

Mám jednoduchý recept. Nejde totiž o to, co nás více nebo méně sexuálně vzrušuje, protože vzrušovat nás může všechno stejně a vzájemná ženská masturbace může být velmi vzrušující, přestože ženy nemilujeme. Stejně tak můžeme mít skvělý sex s mužem, kterého taky nemilujeme...
Toto je jen otázka stimulace erotogenních zón bez hlubokého citového vztahu.
Důležité pro rozhodování, s kým budeme chodit a jakého životního partnera (partnerku) si vybereme, je to, jestli se do něj dokážeme zamilovat a nadále udržovat hluboký citový vztah. Spát můžeme s kýmkoliv i bez lásky. Žít ale ne, na to je potřeba mnohem více...


Přizpůsobivost a omyly přírody
Příroda umožňuje homosexuální vztahy a styky i u zvířat, proč by tomu mělo být jinak u lidí? Ale je jen na nás, jak své zvířecí instinkty budeme ovládat. Myslím si, že ve většině lidí je schopnost bisexuality skrytá a je možno ji poodhalit třeba v těch našich fantaziích. Asi to tak zařídila příroda, pro ženy, co zůstávaly samy doma, když muži byli na lovu nebo ve válkách. Muži této schopnosti bisexuality využívali, pokud ji měli, tamtéž. Možnost homosexuálního styku využívají někteří muži ve věznicích, přestože na svobodě mají styky jen s ženami. Neznamená to, že jsou homosexuály. Nejsou toho však schopni všichni. Podobně mohou ženy (ale nemusí být všechny schopny) mít ve věznicích lesbické styky, přestože nejsou lesbičky. Jde o potřebu tělesného kontaktu s jinou osobou, mazlení nebo vzrušení v nouzové situaci.
Příroda dala zvířatům i lidem schopnost přizpůsobit se, když je nedostatek partnerů opačného pohlaví. U živočichů to jde někdy tak daleko, že někteří jsou oboupohlavní, můžou změnit pohlaví, když je nedostatek vhodných partnerů, a tak se dále rozmnožovat.
Lidé mají svou sexuální identitu v mozku. Cítí se být ženou či mužem a někdy je to paradoxně naopak vzhledem k pohlavním orgánům. Vymysleli jsme operaci pohlaví a máme ženy, co byly dříve muži a naopak.

Proč by nás ženy pak měla zaskočit taková banalita, že nás vzrušila nějaká žena v naší fantazii nebo v nějakém filmu, když jsme si jisty, že jsme se v životě zamilovávaly jen do mužů? Vždyť někteří lidé bojují s většími a horšími sexuálními problémy a odchylkami a tak si myslím, že lesbické fantazie lze považovat za naprosto normální projev vzrušení a nemusí to znamenat, že jsme lesby.


Fantazie neuškodí, ale sexuální nevázanost uškodit může!

Dnešní mládež -náctiletých je v sexu celkem uvolněná a nebojí se experimentovat v sexu s oběma pohlavími, jakože si pak vybere, co jim bude lépe vyhovovat. Chtěla bych jim říct, že lepší je začít si sexuální vztah s někým, kdo nás přitahuje nejen tělesně, ale i duševně, a kdo nás může obohatit porozuměním a společnými zájmy. Varuji před promiskuitou! Jinak totiž, když budeme stále prostřídávat kluky s holkama a holky s klukama, může se nám stát, že prostřídáme a rozšíříme také pár nepříjemných nemocí...
U nevinných fantazií nic takového nehrozí a při masturbaci si taky můžeme přijít na své a prožít pěkný orgasmus, než se rozhodneme, s kým to vlastně chceme chodit a mít sexuální styk.
 
 
Klitoris a jak ho stimulovat...
 
 

Klitoris, nejcitlivější část lidského těla. V češtině jej najdete pod názvem "poštěváček" a ve slovenštině jako "drážděc". Poštěváček zní dnes možná podivně, ale jde o název odvozený od slovesa "poštívat". Poštívat znamená dráždit, provokovat, popichovat, podněcovat. Teď už tedy víte proč zrovna poštěváček.V horní části zevních rodidel, tam kde se sbíhají malé stydké pysky, přikrytý malinkatou předkožkou, se skrývá malý velmi citlivý topořivý ženský orgán - klitoris. Kolem existence bodu G (viz. G bod) se vedou spory, ale klitoris existuje a je vidět pouhým okem. Na obrázku jsou vidět rozevřené malé stydké pysky, které mají tmavší barvu. Sbíhají se v horní části a vytváří tam malou čepičku (předkožka), tam také můžete vidět malý růžovoučký klitoris. Při ztopoření začíná vykukovat z předkožky (jako právě na obrázku), která ho obvykle chrání před drážděním. Delší stimulací klitorisu dochází k orgasmu. Každá žena je jiná a proto i každý klitoris a předkožka mohou mít jinou velikost i citlivost. Jeho stimulace je často vhodným úvodem k pohlavnímu styku a k případnému vaginálnímu orgasmu. Spoustě žen se vaginální orgasmus nedaří a spokojeně žijí "jen" s orgasmem klitorálním. Ovšem, je potřeba, aby i partner v takovém případě uměl přiložit ruku k dílu. To však není vždy jednoduché.


Pro začátek si ukážeme klasický problém, který vás trápí.

Zdeněk: "Mám menší problém s partnerkou. Zkoušíme cunnilingus a masturbaci klitorisu, ale pak ji to po čase začne bolet a nemůžeme kvůli tomu pokračovat. Mohla by ta bolest byt způsobená tím, že hodně tlačím?"

Malou a ještě menší silou !
Pokud už žena masturbovala, nebo alespoň zkoušela jak klitoris reaguje, má partner lehčí cestu. Partnerka mu může naznačit jak a co má dělat. Jak moc má přitlačit, nebo spíše zjemnit. Pokud je však partnerka ostýchavá a partnerovi neporadí, je situace jiná.

Muži obvykle dělají základní chybu v síle s jakou klitoris dráždí. Klitoris je totiž mnohem citlivější než jakákoliv část mužského těla. Muž pak těžko odhaduje jakou silou má dráždit. Navíc klitoris i celá oblast kolem jsou velmi jemné části těla, mnohem jemnější než kůže na rukou. Muž tak může mít pocit, že se klitorisu skoro nedotýká, ale ve skutečnosti už je to moc silné. Univerzální pravidlo asi zní: "Malou a ještě menší silou". Uvědomte si, že ani žalud na penisu není tak citlivý jako klitoris. To co je příjemné se lehce změní v nepříjemné až bolestivé. Snažte se klitorisu přímo raději nedotýkat. Také nedrážděte klitoris špičkou prstu, ale snažte se masírovat ho celým bříškem (jak vidíte na obrázku). Snažte se nemasírovat jen samotný klitoris, ale celou oblast kolem. Můžete kroužit bříškem prstu kolem klitorisu, od jednoho velkého pysku k druhému.
Můžete prstem zajet mezi velký a malý pysk a masírovat klitoris ze strany přes malý pysk. Jako by byl klitoris zakrytý malým pyskem. Také se snažte neoblíbit si jeden způsob a už ho neměnit. To, co se partnerce líbí teď, už se jí nemusí líbit za chvíli. Stále prstem lehce hýbejte a nezůstávejte na jednom místě. Pokud masírujete přes malý pysk, tak chvilku přes levý a chvilku zase přes pravý. Neváhejte improvizovat, ale neimprovizujte se sílou dráždění, alespoň ne ze začátku. Později, až partnerka dokáže dobře vnímat své vzrušení, můžete zkusit laborovat i se sílou jakou na klitoris tlačíte.


Kdo maže ten jede !
Další důležitá věc je nezapomenout řádně mazat. Pokud je partnerka obzvlášť vlhká, někdy i díky tomu, že se mazlíte poprvé, nebude možná potřeba zvlhčovat. Pokud ovšem zjistíte, že to neklouže naprosto hladce, neváhejte a navlhčete prst. Výborný je lubrikační gel, ale někdy člověku nezbude, než si prst naslinit. Jakékoliv "dření" bude jen na škodu celého snažení.

Pokud je partnerka čistá je nejlepším řešením dráždit klitoris jazykem (cunnilingus). Jazyk totiž řeší hned oba hlavní problémy. Je velmi jemný (pokud se to nepřehání) a navíc i kluzký. Není pak třeba mazat. Spousta žen nedá na dráždění klitorisu jazykem dopustit. Navíc i dokážete partnerce, že pro vás není žádné místo na jejím těle tabu.


Neupínejte se na klitoris !

Také není vhodné se soustředit jen na jedno malinké místečko na celém partnerčině těle. Mnohem lepších výsledků dosáhnete, pokud budete dráždit celou oblast zevních pohlavních orgánů ženy. Velké i malé pysky, poševní vchod. Pokud použijete obě ruce můžete dráždit zároveň klitoris a zároveň i další části partnerčina těla. Dokonce můžete do ní vnikat jedním nebo více prsty. Pokud je k dispozici vibrátor, lze použít i ten. Můžete zkusit najít i vhodnou polohu, při které lze vnikat do partnerky penisem a zároveň dráždit klitoris. Zajímavá metoda je, když jste nad partnerkou a uchopíte penis a začnete s ním lehounce a pomalu přejíždět přes partnerčin klitoris. Až bude více vzrušená můžete do ní pozvolna pronikat, ale ne moc hluboko.

Na závěr už snad jen jedna poznámka pro ženy - nenechávejte všechnu aktivitu na partnerovi a nestyďte se dráždit si během soulože klitoris samy.
 
 
Co to je G bod a jak ho stimulovat...
 

Co je G-bod? 

Na rozdíl od mužů, ženy mohou orgasmu dosáhnout několika způsoby. Drážděním klitorisu, vaginální masturbací, nebo stimulací bodu G. G-bod neboli Grafenbergův bod je erotogenní zóna na přední stěně vagíny, jejíž stimulace vede k orgasmu doprovázenému výronem tekutiny (ejakulace) vzdáleně připomínající sperma (někdy ji můžete najít pod názvem female ejaculation). Tato tekutina samozřejmě neobsahuje spermie. Jedná se o výměšek žlázy, která je u ženy obdobná mužské žláze předstojné (prostata). Ta vlastně tvoří podstatu bodu G. Pro lepší názornost se můžete podívat na článek o reprodukčních orgánech ženy.

Partner vás může přivést k orgasmu docela snadno drážděním klitorisu, nebo při souloži. Ovšem najít a správně stimulovat G-bod není tak jednoduché. Hodně lidí ani neví kde G-bod vlastně leží.
Bod-G je zformované množství nervové tkáně umístěné okolo močové trubice na přední stěně pochvy za stydkou kostí. G-bod je ohnisko ženského sexuálního vzrušení. Velikost a umístění Bodu-G se bude u každé ženy lišit, ale obvykle je to ve druhé třetině pochvy přímo za stydkou kostí. Naučte svého partnera dráždit tento bod, zažijete silnější vzrušení a možná i nový rozměr orgasmu.

 
 
 G-bod není jednoduché lokalizovat. Někdy ženám trvá hodně dlouho než jej naleznou, některé dokonce nevěří, že jej vůbec mají. Tady je snadná metoda k jeho lokalizaci. Lehněte si na záda jako dívka na prvním obrázku, roztáhněte nohy, ohněte kolena a pod pánev si můžete umístit polštářek. Váš partner ať si navlhčí prsty (nejlépe lubrikačním gelem) a nejdelší (nejlépe prostředníček) zasune do pochvy. Na prvním obrázku partner používá prostředník i s ukazováčkem, ale to už záleží především na vaší domluvě s partnerkou. Ve dvou třetinách délky vagíny přitiskne prst směrem dopředu k stydké kosti. Prohmatávejte oblast kolem močové trubice a lehce tlačte na poševnístěnu. Protože je toto místo celé obklopeno svalovou tkání bude možná třeba přitlačit i více než je obvyklé a pohybujte prstem za strany na stranu. Až narazíte na to správné místo partnerka to určitě pozná a řekne vám. Když najdete tento citlivý bod a budete pokračovat v jeho dráždění, může se stát že tato tkáň vám svým zduřením bude připomínat tkáň ztopořeného penisu.


Jak správně stimulovat G-bod? 
 Nyní když už jste našli bod-G a klečíte mezi stehny vaší partnerky, můžete použít palec vaší druhé ruky k jemnému dráždění poštěváčku. Tato kombinace by jí měla přinést velmi intenzivní pocity. Můžete ji přivést k vyvrcholení v této pozici, nebo můžete pokračovat v jiné poloze.


Jestliže si vaše partnerka klekne, můžete pokračovat v dráždění G-bodu ze zadu. Tuto polohu najdete na druhém obrázku. Vložte do vagíny dva prsty, lehce ji roztáhněte, zatlačte směrem dolů a pohybujte prsty dopředu, dozadu a za strany na stranu. Mnoho žen má při dráždění G-bodu rádo polohu v kleče a zezadu. To proto, že muž má lepší přístup k místu na přední straně pochvy. Většina žen potřebuje k dosažení orgasmu, silnější tlak a rychlé rytmické tření bodu G. U některých žen se z počátku dostavuje i nutkání na močení, proto doporučujeme vyprázdnit močový měchýř před zahájením milostné předehry. Pokud by měla partnerka toto nutkaní znova během stimulace, je potřeba zastavit a znovu se vymočit, jinak by se nemohla soustředit. Při stimulaci G-bodu a následném orgasmu, dochází k určitému vypuzení tekutiny. Samozřejmě množství této tekutiny bude u každé ženy jiné. U některé ženy bude nenápadné a u jiné to může být ono příslovečné stříkání ženy při orgasmu.
 


Na třetím obrázku vidíte jak se G-bod dráždit nedá. Ruka totiž musí být otočena dlaní nahoru, tak jak to vidíte na prvním obrázku. Pokud se vám nebude dařit G-bod najít, nezoufejte a občas to zase zkuste. Nemá cenu se za tím každý den honit a partnerku k něčemu nutit. Musí chtít především ona. Každopádně ženy prohlašují, že tato vrchní strana vagíny je pro ně víc citlivá a v kombinaci s drážděním klitorisu se tomuto hledání jistě nebude bránit.Tak hodně štěstí a dějte nám vědět jak se dařilo, případně i vaše postřehy při hledání.
 

logo

stáhnout mp3

 

cool

 

 

 

TOPlist